Nemes Róbert

Szemléletmódom

Ma már több ezer kezelés van a kezemben, és bizton állíthatom, hogy a sikeres kezelés a pontos állapotfelmérésen alapszik. Ezen okból tanultam különböző mozgásanalíziseket, mozgásos testelmzést, és a legfontosabbat, a központi idegrendszer tónusszabályozó mechanizmusának a tesztelését. Szükséges differenciálni a panaszok eredetét, hogy ne csak tüneti kezelést végezzünk, hanem a gyökérproblémát fedjük fel. A fasciális tanulmányaim megismertettek egy másik nézőpontot velem, miszerint a fasciának sokkal nagyobb szerepe van a mozgás kivitelezésében, és a statikában, mint ahogy ezt eddig gondoltuk, és tanítják a klasszikus iskolákban. Egy terapeuta sem nélkülözheti a repertoárjából. Ha komplex látásmódot kívánunk elsajátítani, az is fontos, hogy ne csak a lágyrész technikákat ismerjük, hanem az izületek vizsgálatában és igazításában is jártasak legyünk.

Küldetésem

Alternatív mozgás- és masszázsterapeuta szakon végeztem el a természetgyógyász képzést, és emellett számtalan továbbképzést tudok magam mögött. Célom az emberek egészségi állapotának javítása, fenntartása és tartóssá tétele. Ahhoz, hogy tartós eredménnyel szolgáljunk, nagyon fontos a célzott mozgásszervi tesztelés, mert enélkül nincs hatékony
kezelés. Látom, hogy az embereknek nagy szüksége van a segítségre ebben a rohanó világban, ami egyre inkább mozgásszegény és stresszes. Egyre szélesebb körben jelentkezik valamilyen mozgásszervi fájdalom az embereknél, egyik korosztályt sem kímélve. Ezen panaszok feltérképezése érdekében speciális tesztrendszereket használok, melyek aztán magyarázattal szolgálnak a panaszok kialakulására. Várlak téged is szeretettel, mert mindenkinek joga van a fájdalommentes mozgáshoz. Széles masszázs kínálattal, fascia kezelésekkel és fájdalomcsillapító technikákkal.


SMT® Sportmanuálterápia

A manuálterápia nevéből következően kézzel végzett terápiás fogások összessége, melyek a támasztó és mozgató rendszer visszafordítható rendellenességeinek felmérésére és kezelésére szolgál. E rendszer a gerincet, a végtagok ízületeit és az izomzatot foglalja magában.

A manuálterápia célja az izomzat lazításával, valamint az ízületek merevségének oldásával a végtagok és a gerinc mozgásának eredeti dinamikájának helyreállítása. A kezelés gyakorisága a betegtől és a betegségtől egyaránt függ. Bizonyos esetekben elegendő egyetlen kezelés a panaszmentessé váláshoz, de a legtöbb esetben a kezelés ismételt alkalmazása esetén érhető el gyógyulás. A javulás üteme azonban attól is függ, hogy a páciens mennyire tartja magát a kezelések alkalmával kapott tanácsokhoz.


A terápia során a problémától függően két különböző technika alkalmazható. Az egyik az úgynevezett manipuláció, ami a hirtelen behatásra helyezi a hangsúlyt. Ebben az esetben fontos a környező ízületek rögzítése, hogy kizárólag a problémás területre irányulhasson a kezelés. Erre a módszerre a gyors, rövid mozgatások, valamint a nagy erőkifejtés jellemző. A másik technika, a mobilizáció, ami a manipuláció ellenkezője, hiszen itt a lassan ismételt kíméletes kimozgatás a jellemző. Ebben az esetben a beszűkült mozgás csökkentése az izmok és inak megnyújtásával történik.

Neuro-mozgáskorrekció

A mozgásunk kivitelezését az idegrendszerünk viszi végbe. Feltételes és feltétlen reflexek alapján végzi a szabályozást, külső és belső ingerek hatására. A mozgásszervi problémák kialakulásában a központi idegrendszer tónusszabályozó tevékenysége meghatározó, melynek célzott tesztelése megmutatja, hogy mi a kiváltó ok.

Lehet például érzelmi stressz, egy műtéti heg vagy tetoválás, valamilyen táplálék, egy illat, de akár egy régi sérülés is. Tesztelhetjük, hogyan okoznak diszfunkciót ezek a behatások a test valamely részén, sok esetben egy távolabb eső részen, ami egy bizonyos idő után fájdalommal reagál a mozgatásra. Ha normalizáljuk az érintett izmok, szalagok tónusát, akkor a fájó testrész azonnal felszabadul, és könnyeddé válik a mozgás. Ezért fontos célzottan tesztelni, és nem csak tüneteket kezelni. Minden kezelés egyéni, személyre szabva. 



Fascia disztorziós modell

A fasciaháló deformációjának (ezt nevezzük disztorziónak) megszüntetésére, gyógyítására                 Dr. Sephan Typaldos hosszú évek alatt kifejlesztett egy sajátos, és különösen effektív kezelési formát, az un. Typaldos módszert. Megállapította, hogy számos panasz, probléma hátterében a test minden részén megtalálható fascia szövete alakul át, amelyben nagyon sok fájdalomérző végződés van. Az átalakulás eredménye a fájdalom, mozgásbeszűkülés, izomerő csökkenés és egyéb negatív panaszok megjelenése. Mindezek a fascia elváltozások speciális manuális technikával eredményesen megszüntethetők és visszaállíthatók a fiziológiás szöveti viszonyok.

Ennek az egyedülálló szemléletet biztosító kezelési módszernek sikeressége, eredményessége a mindennapi gyakorlatban rendszeresen bizonyít,         az eredményessége kétséget kizárólag igazolt.            

Triggerpont terápia

Az izomfájdalmak hátterében gyakran nyomásérzékeny, megkeményedett pontokat találunk az izomzatban - ezeket nevezzük triggerpontoknak. Kialakulásuk hátterében általában egyoldalú terhelés áll, és főképp a könyök, a váll, a hát és a tarkó tájékán jelentkeznek a leggyakrabban. A triggerpontok jelentőségét csupán az elmúlt esztendőkben ismerték fel, és ajánlottak feloldásukra megfelelő kezeléseket.

A triggerpontok által keltett panaszokat myofascialis tünetegyüttesnek is nevezik (angol rövidítéssel MFS). Ezalatt körülírt vagy nagyobb kiterjedésű fájdalmakat értünk, amelyeket az izmok, illetve az izmok kötőszövetes burkában kialakult elváltozások idéznek elő.

Az ilyen elváltozásokat a legtöbb esetben kisebb-nagyobb izomsérülések vagy az izmok túlterhelése okozzák. Túlterhelést jelenthet az is, ha bizonyos mozdulatsorokat helytelenül kivitelezünk (pl. sport közben), másfelől a sok ülés, a gépírás és a számítógépes egér gyakori kattogtatása is lehet kiváltó ok. Feltételezik, hogy Nyugat-Európában az emberek kb. 10 százaléka szenved myofascialis fájdalomszindrómában. A fájdalomambulanciák pacientúrájának nagy részét ők teszik ki.


Túlterhelésből vagy helytelen terhelésből adódó triggerpontok

A teniszkönyök vagy a golfkönyök (epicondylitis) nevű állapotoknak nincs köze a névadó sportokhoz. Általában statikus túlterhelésről, például sok számítógépes munka egérrel és a tasztatúra használatával, vagy jelentős dinamikus terhelésről (pl. fa aprításról) van szó. A kezdetben a könyök területére korlátozódó fájdalmak fokozatosan a váll és a csukló irányába terjednek. Az ilyen panaszokat gyakran - helytelenül - a könyök csontos dudorai mellé adott kortizoninjekciókkal kezelik. Ezzel átmenetileg jelentős enyhülést érhetünk el, de a siker nagyon rövid életű lesz, mivel a fájdalmat nem a tapintásra fájdalmas csontdudorok, hanem a túlterhelt és megkeményedett izomrostok okozzák. A kortizoninjekciók adása amúgy sem tanácsos, mert - különösen gyakori ismétlés esetén - a kortizon károsítja a lágy szöveteket és az izmok eredési pontjait.

A supraspinatus szindróma, amely során a kart csak erős fájdalmaktól kísérve tudjuk megemelni, gyakran a fej feletti magasságban végzett manuális tevékenység eredménye, de okozhatja rosszul kivitelezett mozgás sport közben, amikor a felkart és a vállat nyomásos terhelés éri.

A piriformis szindróma az ülő foglalkozást végzőknél jelentkezik. Ilyenkor a fájdalom a hát alsó tájékába sugárzik, de érintett a far és a lágyék is, sokszor pedig a comb külső oldalára is kisugárzik a fájdalom. A koponya oldalára és/vagy az állkapcsi ízületbe kisugárzó nyaki, tarkótáji panaszok szintén a MFS kategóriájába sorolhatók.


Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el
Sütiket használunk, hogy biztosítsuk a weboldal megfelelő működését és biztonságát, valamint hogy a lehető legjobb felhasználói élményt kínáljuk Neked.

Haladó beállítások

Itt testreszabhatod a süti beállításokat. Engedélyezd vagy tiltsd le a következő kategóriákat, és mentsd el a módosításokat.